| Specification | Details |
|---|---|
| New or Used | Brand new |
| MSRP | $31,917 (Low configuration) |
| Class | Medium and large MPV |
| Model Version | 2024 Master Series 2.0TGDI Supreme Edition |
| Vehicle Type | MPV |
| Power Type | Petrol Car |
| Energy Type | Gasoline |
| Release Date | 2023-07 |
| Engine | 2.0T L4, 252 hp |
| Max Power | 185 kW (252 Ps) |
| Max Torque | 400 Nm |
| Transmission | 8‑speed automatic |
| Dimensions | 5212 × 1893 × 1823 mm |
| Body Structure | 5‑door, 7‑seater MPV |
| Top Speed | 200 km/h |
| Fuel Consumption | 8.95 L/100 km |
Wide Range of Brands
Our service department maintain your vehicle.
Car Service & Maintenance
Stay safe on the road for many more years.
Trusted by Thousands
Department maintain your car to stay safe.
|
REGULAR
Kes 4, 349, 210
|
SALE Kes 4, 149, 210
|
SAVE Kes 200, 000
| Condition | New |
| Body | MPV |
| Make | GAC |
| Model | Trumpchi M8 |
| Mileage | 10kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Engine | 2.0T 252 horsepower L4 |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | Deep Blue Pearl, Midnight Silver Metallic, Obsidian Black Metallic, Orange Metallic, Pearl White, Red Multi-Coat, Silver Metallic, Solid Black, Solid White, Titanium Metallic |
| Interior Color | Beige, Brown, Grey, Jet Black, Jet Red, Multi-pattern |
| For Sale in Kenya | For Sale in Kenya |
Body
MPV
Fuel type
Gasoline
Engine
2.0T 252 horsepower L4
Transmission
8-speed automatic
Drive
Mileage
10km
summary
- Condition New
- Body MPV
- Make GAC
- Model Trumpchi M8
- Mileage 10km mi
- Fuel type Gasoline
- Engine 2.0T 252 horsepower L4
- Year 2024
- Exterior Color Deep Blue Pearl, Midnight Silver Metallic, Obsidian Black Metallic, Orange Metallic, Pearl White, Red Multi-Coat, Silver Metallic, Solid Black, Solid White, Titanium Metallic
- Interior Color Beige, Brown, Grey, Jet Black, Jet Red, Multi-pattern
- For Sale in Kenya For Sale in Kenya
- Registered N/A
- History N/A
- Stock id N/A
Features
Overview
Financing
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
Motors Cars Quality
Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2 000 years old.