| Specification | Details |
|---|---|
| New or Used | Brand new |
| MSRP | $16,639 (Low configuration) |
| Class | Compact SUV |
| Model Version | 2022 Hybrid 2.0ATK Gemini Edition |
| Vehicle Type | SUV |
| Power Type | Petrol Car |
| Energy Type | Hybrid |
| Release Date | 2022-09 |
| Engine | 2.0L L4, 140 hp |
| Max Power | 134 kW (182 Ps) |
| Max Torque | 300 Nm |
| Transmission | 2‑speed DHT |
| Dimensions | 4680 × 1901 × 1670 mm |
| Body Structure | 5‑door, 5‑seater SUV |
| Top Speed | 160 km/h |
| Fuel Consumption | 4.76 L/100 km |
Wide Range of Brands
Our service department maintain your vehicle.
Car Service & Maintenance
Stay safe on the road for many more years.
Trusted by Thousands
Department maintain your car to stay safe.
|
REGULAR
Kes 2, 363, 070
|
SALE Kes 2, 163, 070
|
SAVE Kes 200, 000
| Condition | New |
| Body | SUV |
| Make | GAC |
| Model | Trumpchi Emkoo |
| Mileage | 10kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Engine | 2.0L 140HP L4 |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Deep Blue Pearl, Midnight Silver Metallic, Obsidian Black Metallic, Orange Metallic, Pearl White, Red Multi-Coat, Silver Metallic, Solid Black, Solid White, Titanium Metallic |
| Interior Color | Beige, Brown, Grey, Jet Black, Jet Red, Multi-pattern |
| For Sale in Kenya | For Sale in Kenya |
Body
SUV
Fuel type
Hybrid
Engine
2.0L 140HP L4
Transmission
2-speed DHT
Drive
Mileage
10km
summary
- Condition New
- Body SUV
- Make GAC
- Model Trumpchi Emkoo
- Mileage 10km mi
- Fuel type Hybrid
- Engine 2.0L 140HP L4
- Year 2022
- Exterior Color Deep Blue Pearl, Midnight Silver Metallic, Obsidian Black Metallic, Orange Metallic, Pearl White, Red Multi-Coat, Silver Metallic, Solid Black, Solid White, Titanium Metallic
- Interior Color Beige, Brown, Grey, Jet Black, Jet Red, Multi-pattern
- For Sale in Kenya For Sale in Kenya
- Registered N/A
- History N/A
- Stock id N/A
Features
Overview
Financing
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
Motors Cars Quality
Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2 000 years old.